3. Kapitola - AKTUALIZOVÁNO

7. ledna 2009 v 17:57 | Teresie |  Happy future
Takže, po velmi dlouhé době jsem dostala chuť něco napsat. Tak to tady máte :o)). Jinak kapitolku věnuji těmto lidem: Anias (za její hučení do mě, že nic nedělám a tak...jen díky ní jsem asi něco napsala :o)), Leenikk, melmenka, Jasane (za to její tlemení u minulé kapči xD)Illandris, maggie (za její nádhernej koment), Hanka, Jenny, Envy, Ewilan, Estel Erunámë, Danula, Tracy, MarryT, jita, Arriel, Melanie, Nessa, Medisn, Misha a Nakuta :o)) Moc vám děkuju za komenty :o))
Právě bloudím po příčný. Znáte někdo ten pocit beznaděje?? Tak ten právě plíživě obeplouvá moji mozkovou základnu tedy, pokud vůbec nějakou mám. Kdybych totiž měla určitě bych přišla na nějakou cestu ven z téhle bryndy. Co to zas měl znamenat ten sen, co se mi dneska v noci zdál?? Mám tolik otázek a žádnou odpověď. No, řekla bych, že jediná cesta z téhle polízanice bude přestat na to myslet a být opět ta bezstarostná a usměvavá Katy jak mi říkali děcka v Bradavicích. Takže se jde nakupováááááááááááááááát!!!!!!
Hned jsem zapadla do nejbližšího obchodu s hadrama a samozřejmě jsem musela narazit na ten nejdražšího v okolí, ale tak co. Zrovna jsem zkoušela jedny letní minišaty, když v tom mi do ucha zašeptal tichý hlas.

"Ahoj krásko". Prudce jsem se otočila a hleděla jsem do mrazivých očí svého zmijozelského spolužáka.
"Ahoj" nasadila jsem vlídný úsměv a snažila se chovat klidně.
"Potřebuješ něco? Já jen kdyby ne, tak bych se šla rychle převlíknout. Tyhle šaty se mi nelíbí a tak musím jít vyzkoušet ještě jiné, potom si musím dojít na manikúru, ke kadeřníkovi, pak se ještě musím stavit za kamarádkou, protože jsem slíbila, že jí dneska vrátím cédéčko a nakonec musím napsat dopis kamarádovi k narozeninám. Takže na tebe nemám čas. Soráč."
Vychrlila jsem na něj a rychle zmizela v kabince dřív, než stačil cokoli říct. No jo. Už hodně lidí mi říkalo, že mluvím moc rychle. Ale jak je vidět někdy se to hodí. Je sice pravda, že tyhle šaty se mi líbí a jiné už nepotřebuji a taky nehodlám jít na manikúru ani ke kadeřníkovi a ke kamarádce už vůbec ne, protože jediná dívčina, která se může nazývat mojí kamarádkou je Lily a té žádné cédéčko nedlužím a žádný dopis kamarádovi vlastně taky psát nebudu. Takže všechno co jsem "drahému" spolužákovi řekla, byla lež jako věž. Ale co, vždyť on to neví. S šaty na ramínku, které jsem držela na jednom prstě, jsem rychlým krokem vyšla z kabinky a radši se nedívala ani na jednu stranu. Co kdyby tady ještě čekal? A taky, že jo. Koutkem oka jsem ho zahlídla ležérně opírajícího se o stěnu kabinky. Přesto jsem se po něm ani neohlédla a namířila jsme si to k pultu. Hned jak mi prodavačka šaty namarkovala, vystartovala jsem z obchodu jak neřízená střela. To jsem se však přepočítala, když jsem počítala s tím, že to Malfoy nechá jen tak. Postavil se přede mě a tím mě donutil k zastavení.
"Takže se šaty líbily?" Zeptal se a podíval se na šaty. "No, nakonec celkem jo. A jak už jsem říkala, strašně spěchám, tak pa. Prosmýkla jsem se kolem něj a bez ohlédnutí rychle pospíchala pryč.

Po chvilce jsem dorazila ke kotli, kde jsem ukojila svůj hlad, protože už byl čas oběda a rozhodla se, že se půjdu projít. Zamířila jsem k metru a cestou mi zrak padl na telefonní budku a hned jsem pomyslela na to, že jsem ještě nezavolala Lily. Rychle jsem si to k budce namířila a vytočila telefonní číslo, které bych vám řekla, i kdybyste mě o půl noci probudili. "Prosím?"
"No…ahoj Lily" řekla jsem nesmělým hláskem, protože jsem věděla jak se umí moje kamarádka naštvat. I když na mě naštěstí moc ne. To spíš na jedno brejlatý a rozčepýřený pako.

"To seš ty Kat?! Kde seš?! Já tě asi uřknu! Jak to, že ses mi tak dlouho neozvala?! Jsem myslela, že se ti něco stalo! Musíme se vidět a ty mi to všechno pěkně povíš!"
"Tak fajn, ale kde? Co třeba na Příčný u Floa?"
" Ok. Jsem tam za pár minut. Pa."
"Pa"

Vyběhla jsem z telefonní budky a běžela zpět na příčnou a okamžitě zamířila k Zmrzlinářství Floreana Fortecuea.
Na zahrádce před obchodem už seděla Lily a před ní malý pohárek a v něm po jednom kopečku vanilkové a banánové zmrzliny. Přiřítila jsem se k ní a zhroutila se na jednu ze tří volných židlí u stolku. Nestihla jsem ani Lily pozdravit a už se ke mně řítil Flo se zápisníkem v ruce.

"Tak jak bude znít tentokrát tvá objednávka Katy?" Oslnivě se na mě usmál Florean. "Po jednom kopečku od vanilkové, čokoládové, banánové, pistáciové a arašídové zmrzliny na to borůvky, marhmallowovou pěnu, šlehačku a to celé posypat oříšky a hoblinkami z mléčné čokolády. A nahoru višně. Díky." Sladce jsem se usmála. Flo vytřeštil oči, ale po chvíli se vzpamatoval a opětoval můj úsměv. "Už jsem skoro zapomněl, co si vymýšlí za poháry slavná Katherine! Musíš chodit častěji, i když radši si vždycky počkej, než přijdu já. Minule když mi tu pomáhala Veronica, jsem myslel, že se z tebe zhroutí." Zasmál se, mrknul na mě a zašel do obchodu.
V duchu jsem se usmála. Byla jsem pověstná výběrem a různými kombinacemi pohárů, které každému kdo mě neznal, vytřely zrak. Ale neviděla jsem na tom už nic tak zajímavého, abych se tohoto tématu držela a proto jsem se otočila na Lily.
Ta jen zakroutila hlavou a s úsměvem si pro sebe zamumlala "pořád stejná".

"A jak to tedy je stebou?" zeptala se už normálně nahlas. Všechno jsem jí barvitě vylíčila. To jak do domu mých nevlastních rodičů vtrhli smrtijedi a tak dál. Lily jen kulila oči a napjatě poslouchala, a když jsem skončila, jen pronesla: "Nakonec je to celkem dobře, že jsou pryč ne? Aspoň máš od nich pokoj, stejně ses chystala utéct."
To měla celkem pravdu, pár dní předtím než se to stalo, jsme začaly plánovat útěk z domu a takhle se to všechno vyřešilo.
"To jo, máš pravdu. Asi je to takhle lepší" pousmála jsem se, ale to už se mi nesl můj maxi pohár , který byl ještě ozdobený deštníčkem. Flo ho přede mě postavil a usmál se. "Dobrou chuť" mrknul na mě, dnes už podruhé a odkráčel k jedné rodince u vedlejšího stolu.

"Já nechápu, jak můžeš být pořád tak hubená, když si pokaždé dáváš takovýhle poháry a obědy, snídaně a večeře v Bradavicích taky nijak neomezuješ." Pronesla s úšklebkem Lil. "Já to taky nechápu, ale celkem mi to vyhovuje" Mrkla jsem na ni a strčila si do pusy jednu višeň.


S Lily jsem nakonec ke kadeřníkovi zašla, takže jsem Malfoyovi zas až tolik nelhala. Celou dobu jsme se jen tlemily a tlemily sama teď nevím čemu. Potom jsme se rozloučily a řekli jsme si, že ta co bude ve vlaku první, pohlídá té druhé kupéčko ve vlaku. Ten večer jsem jen padla do postele a ´spala, jako když mě do vody hodí´ celou noc bez snů.
Ráno jsem se probudila s dobrou náladou a zamířila dolů do lokálu dát si snídani. Potom jsem se rozhodla, že půjdu na své tajné místečko, o kterém ví jenom Lily, Hned jsem se bez rozmyslu zvedla a zamířila ven.

Autobusem jsem vyjela ven z Londýna a z poslední zastávky kde autobus stavěl, jsem se vydala prašnou cestou mezi poli směrem k tmavému a rozlehlému lesu. Zprvu jsem šla po nějaké vyšlapané cestě a ta se postupně zužovala, až se úplně ztratila. Já jsem si toho však nevšímala, protože jsem to tu měla prochozené křížem krážem, když mě mí nevlastní rodiče pustili ven. S jistotou jsem zamířila do houštiny, do které by se asi žádný mudla nevydal. Po pár krocích se stromy rozestoupily a já vstoupila na rozlehlou mýtinu, na které se uprostřed třpytilo celkem hluboké jezírko. Přestože jsem byla v chladném lese, bylo dusno k zalknutí a já si najednou uvědomila, že jsem si sebou nevzala plavky. Rozhlédla jsem se. Nikde nikdo, tak proč bych si nemohla zaplavat jen tak, když mě nikdo neuvidí?
Dál jsem se nerozmýšlela a shodila ze sebe kraťoulinké šaty, v kterých mi bylo strašné vedro. Voda byla vlažná a její chladivá náruč mě uklidnila. Udělala jsem pár temp, tam a zpátky a vylezla z ní ven. Na mýtině byl jeden plochý kámen, na který dopadal kužel světla. Položila jsem se na něj, zavřela oči a užívala si sluneční paprsky, které mě lechtaly na tváři. Z tohoto klidu mě vyrušilo jakési šustnutí, jako kdyby tu někdo byl. Rychle jsem otevřela oči a uviděla jsem jen vibrující větev jednoho smrku na druhé straně mýtiny přímo proti mně a mému kamenu. Ale co. Třeba to byl jen nějaký ptáček, který se posadil na větev a hned zase uletěl. Přesto jsem se nemohla zbavit špatného pocitu, a proto jsem vstala, oblékla si své šatky a vracela se zpět na Příčnou.

Vaše Teresie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Medisn Medisn | Web | 10. ledna 2009 v 23:35 | Reagovat

Hej! Jestli se snažíš abych se zvedla a našla si tě...přímo k tomu směřuješ...brzy asi vyskočím a pujdu tě uškrtit pač takhle provokovat teda že se nestydíš...

2 Teresie Teresie | E-mail | Web | 11. ledna 2009 v 11:23 | Reagovat

xD

3 Medisn Medisn | Web | 17. ledna 2009 v 15:04 | Reagovat

Ahoj mno po dlouhé době zase obcházím SB ale vidím, že čekáš až mi dojde trpělivost co?:-D

4 Medisn Medisn | Web | 17. ledna 2009 v 22:33 | Reagovat

Ale jo snaha se musí nechat aspoň těch pár řádků:-) lepší něco než nic

5 Sb-elísek Sb-elísek | Web | 19. ledna 2009 v 6:57 | Reagovat

prosím prosím!! hlásni pro mě ...

http://miley-cyrus-1fan.blog.cz/0901/sonb-1-kolo

tady...děkuju moc!!!!

6 Hope Hope | Web | 22. ledna 2009 v 1:20 | Reagovat

hmmm, tak jo...přišla jsem na kapitolku sice teprve před chvíli, ale co...kapitolka se mi líbí, ale kdypak tady bude druhá část? :o)

7 Teresie Teresie | E-mail | Web | 22. ledna 2009 v 15:32 | Reagovat

Myslím, že už dneska ;o)

8 Sawarin Sawarin | Web | 23. ledna 2009 v 10:54 | Reagovat

Pěkná kapča.. Doufám,že bude co nejdříve pokračování..:)

9 Artemis Artemis | Web | 23. ledna 2009 v 18:19 | Reagovat

uzastna kapca, tesim na dalsiu! :)

10 Anias Anias | Web | 25. ledna 2009 v 11:16 | Reagovat

uuaaa já jsem tě k tomu donutila a nakonec jsme to sama zaspala.. mno já bych si nafackovala nejrradši!!! jinak  kapitolka byla opravdu dobra na to že byla pssan pod nátlakem:-D a nejspíš začnu vyvíjet další nátlak aby se tu objevila i další*nevinny úsměv*hodně se mi líbil ten konec,ale stejně na tebe mám stížnost, protože kapitolka byla šíleně krátká!!!! Mno a o začátku  vůbec nemluvím ten byl taky skvělej takže co z toho plyne!!! že chci další a nedám pokoj!!!

11 Ley a Ner Ley a Ner | Web | 27. ledna 2009 v 16:22 | Reagovat

Zveme Vás k účasti na pisatelské soutěži. Pokud je psaní Vaší zálibou, přihlašte se a pište, soutěžte. Rády Vás u nás uvidíme. Další podrobnosti na naší stránce (viz. WEB.) Těšíme se na Vaši účast. Ley a Ner.

12 Wampirka Wampirka | Web | 28. ledna 2009 v 14:10 | Reagovat

Ahojky@@prepac mi ze som dlho nebola u teba na blogu ty moje SB-nko:( Dovo mas u mna na blogu :(

13 Wampirka Wampirka | Web | 29. ledna 2009 v 13:23 | Reagovat

ahojky...no nejak mi ten blog blbne...no ale teraz som wampirka

14 Arya-Melody Arya-Melody | E-mail | Web | 29. ledna 2009 v 21:01 | Reagovat

Nazdárek... tak ti odepisuju na ten tvůj dotaz... trošku jsem to tu proštudovala (a zrovna tuhle kapitolovku, vypadá dost nadějně) a.. jasně že chci spřátelit že váháš.. hlavně budu nejradši, když nepřestaneš číst mé povídky... a samozřejmě psát komenty... takže tímhle potvrzuju naše spřátelení... teď nemám čas.. ale brzy dám oznámení na blog... zatím.... ahoj..

15 David David | Web | 30. ledna 2009 v 13:17 | Reagovat

,,EHM´´ jen bych sechtěl zeptat proč pošuk jak ty?

16 David David | Web | 30. ledna 2009 v 17:13 | Reagovat

nn nedotkolo :-)

17 David David | Web | 31. ledna 2009 v 9:39 | Reagovat

Dík, chceš se zpřátelit?

18 Illandris Illandris | Web | 6. února 2009 v 11:49 | Reagovat

Skvělá kapitola, ten pohár mě fakt pobavil:D Jsem na něj hned dostala strašnou chuť:)

19 Naomi Naomi | 6. února 2009 v 14:27 | Reagovat

Moc se mi líbí jak píšeš a tato kapča byla moc hezká. Určitě napiš další. =)

20 Ar-lee Ar-lee | Web | 11. února 2009 v 16:54 | Reagovat

Hm, tak jsme si přečetla celou tvojí povídku. Já vím, že to jsou zatím jenom tři kapitoly, ale možná by to chtělo nějak rozproudit. O:-) Budu s nadějí očekávat pokračování a koukat, co se z toho vyklube.

P.S. Ta písnička byla hezká.

21 Jayne Jayne | Web | 18. února 2009 v 0:24 | Reagovat

no nadherna poviedka a kapitolka je tiez uzasna :))..strasne sa mi paci..a kto ze ju tam pozoroval?? :D:D..no a s tym zmrzlinovym poharom fak nesetrila :D..a jak rychlo dokazala vymysliet tolko veci co musi urobit ko vyhovorku..mna by napadlo mozno jedna, max. dve a ona hned milion ich vysypala :D..super kapca..kedy bude pokracko??? :))))

22 Medisn Medisn | Web | 2. března 2009 v 16:58 | Reagovat

Mno tak teď je to konečně délka podle mího gusta:-D dooufám, že jsi dostala pořádnou psavku a nebudu muset čekat na kapču zas tak dlouho:-) pač pak mám písmenkový absťák a to není zrovna Ok pač sem pak děsně protivnej člověk:-D takže se naprav pač tahle kapča je uplně super, bomba  a nevím co všechno:-D

23 Sat Sat | Web | 9. dubna 2009 v 15:33 | Reagovat

Abych pravdu řekla FF nemám ráda(ať už k HP, Twilight nebo Narutovi nebo něčemu jinému), ale tohle se mi skvěle četlo :) Nejdřív se mi zdálo, že to nemůžu přečíst, ale nakonec jsem to zhltla :D Píšeš vážně hezky :)

24 MiHaRu MiHaRu | Web | 30. května 2009 v 23:20 | Reagovat

super .. kdo by čekal že napíšeš kapitolku o necelý rok :D ale jinak se těším na další ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama